Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

O šteti i besmislicama

Komentari (26) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 ponedeljak, 06 april 2009 19:20
sava
Moram da kazem da ime te vrlo pitke tekstove, a ovom nabrajanju-ko je kriv bukvalno nema kraja. pa tako mozemo da se zapitamo ko je kriv sto ce rusi napltiti 100 mil. evra za nezakonito p[ostupanje srpske strane po sklapanju ugovora, ko je kriv sto skladiste Banatski dvor nije osposobljeno pa je privreda zimus pretrpela milionske gubitke, ko je kriv sto firme na konto penzionog i socijalnog osiguranja duguju 83 milijardi dinara, a EPS-u 13 milijardi(sto je zajedno priblizno cifri od 100 milijardi koju vlada pokusava na sve nacine da "pronadje"), ko je kriv sto je u administraciji zaposleno 4 puta vise sluzbenika od 2000.,ko je kriv sto basen Bor nije prodat Drakulicu za 350 miliona evra kad je nudi pre neku godinu, a sad ni za 100 mil. se nece prodati, ko je kriv sto ugovor od 50 miliona dolara za prodaju zastvinog oruzja Libiji nije realizovan, a drzava bi od toga dobila svojih 18%...
Preporuke:
0
0
2 ponedeljak, 06 april 2009 20:03
hiperborejac
E savo , savo....
Preporuke:
0
0
3 ponedeljak, 06 april 2009 21:45
MP
Pa ko je kriv za svo narastanje administracije od 2001. o kome priča Dinkić i Tadić?Pa ko je osmislio da administracija toliko naraste i bude zaštićena kao beli medved?Pa ko je kriv kad krivci kažu da će sad oni srediti tu stavr?Savo,Savo sve si ti kriv što pitaš.
Preporuke:
0
0
4 ponedeljak, 06 april 2009 23:07
Miroslav Svircevic, trenutno u Londonu
Sve ove informacije o kasnjenju plata za naucnike mogu da potvrdim. Pre par dana, tacnije 3. aprila isplacena nam je februarska plata. Po tretmanu koji imaju naucni istrazivaci, cini mi se da vlada smatra da joj je nauka samo teret a ne ulaganje u buducnost. Krajnje je vreme da drzavni organi kazu da li je Srbiji potrebna nauka ili nije. Ako jeste, neka vlada sto pre izadje sa strateskim planom socijalnog i tehnoloskog razvoja Srbije kako bi se adekvatno raspodelili potrebni resursi za naucni rad. Ako nauka nije vazna, neka vlada to otvoreno da znamo kako bismo se snalazili. Neko u drugoj profesiji a neko u inostranstvu. Nadam se da toga ipak nece doci.
Preporuke:
0
0
5 utorak, 07 april 2009 09:17
brm
ajde ljudi, ma kome treba nauka?..protektoratu sigurno ne treba..pridružujem se svima koji osuđuju druga Savu
Preporuke:
0
0
6 utorak, 07 april 2009 10:27
Jasna Simonovic
Miroslave Svircevic, ne kazuje samo vlada da li nam je nauka potrebna ili ne...To kazuje svaki naucni radnik, narocito onaj koji se zaista bavi naukom...Volela bih da ste vi taj, cim se javljate...
Taj naucni radnik koga bih ja rado cula da se naziva "naučnikom" a ne "naučnim radnikom" treba da se javi i onda kada se na pr. na Medicinskom fakultetu štancuju "naučni radovi" sa imenom Milovana Bojića, kada se napiše hildate radova,a nigde jednog konkretnog naučnog zaključka, kada se provedu nebrojeni dani po svetskim kongresima a ne donese baš ništa novo niti ugradi išta pametno u naučne institucije kao što su to farmaceuti nebrojeno puta uradili, itd. Isuviše sam se malo direktno bavila naukom, a isuviše mnogo indirektno da bih sada pisala dalje...Dalje vi znate, dajte predlog, pa ced biti i plata...
Preporuke:
0
0
7 utorak, 07 april 2009 11:18
Jasna Simonovic
G Pavlović, Hrabro je što poredite 900 hiljada deal sa 11 miliona tužbe sudskih primanja...Ne vidim jedino razlog da jedno treba da uslovljava drugo u javnom razmatranju...
Volela bih, medjutim, kada bi neki ekonomista (ja to nisam!) uporedio tih 11 miliona sa milionima koje su isti sudski ljudi potrošili svojim namernim i nenamernim greškama u radu odnosno neradu...(evo dajem svoj slucaj sa KPMG-om na procenu!)
Volela bih takodje kada bi neki pravnik (ja to nisam!) tačno šta se pokriva sa 900 hiljada i kako se isplaćuje taj novac...Ja od Trgovinskog suda nisam uspela da dobijem ni 12500 dinaraod strane firme koja je izgubila proces za sduske troškove, a kamoli neki devizni iznos...
Preporuke:
0
0
8 utorak, 07 april 2009 12:10
komentator bg
Dobar tekst. Pohvala autoru koji stavlja akcenat na neke prave probleme i propuste vlasti, nasuprot dnevnopolitičkih "vesti" i "afera" koje forsiraju masovni mediji. Pravi recept za ozbiljnu opoziciju kako bi trebalo da deluje.
Preporuke:
0
0
9 utorak, 07 april 2009 20:17
Miroslav Svircevic, trenutno u Londonu
G-djo Simonovic,

hvala sto ste se obratili direktno meni. Ja sam balkanolog i bavim se modernom pravno-politickom istorijom Balkana u 19. i 20. veku. Sebe smatram "naucnikom" a ne "naucnim radnikom". Mogli ste primetiti da ja tu bemislenu sintagmu nisam ni pomenuo niti sam je ikada koristio. Sto se tice Vaseg pitanja, ja Vam mogu odgovoriti samo u domenu moje naucne oblasti a to je balkanologija. Srbija bi morala vise da ulozi u ovu naucnu oblast kako bi adekvatnije upoznala svoje blize okruzenje i njegov polozaj u Evropi kroz istoriju ali i danas. Nedavno sam odrzao nekoliko predavanja studentima slavistike i balkanologije o strukturi porodicnih zadruga u Srbiji i Bugarskoj u 18. i 19. veku, kao i o knezinskoj i seoskoj samoupravi u Srbiji, na Filozofskom fakultetu Univerziteta "Tomas Masarik" u Brnu i zato dobio prestizno priznanje. No, moja poseta nije bila iskljucivo te prirode, nego sam istovremeno istrazivao cehoslovacke izvore za moju novu knjigu o stvaranju Banovine Hrvatske 1939. Zbog toga sam sada u Londonu. Zahvaljujuci svojim prethodnim radovima, dobio sam istrazivacku stipendiju za rad u britnaskom arhivu i biblioteci. Britanski izvori su neophoni za ovu temu. No, hteo bih nesto drugo jos da kazem. Nama, naucnicima sa instituta se ne dozvoljava da drzimo predavanja sto je relikt komunistickog vremena. Profesori univerziteta drze monopol u pogledu predavanja iako mnogi od njih nemaju ono znanje koje se "proizvodi" na institutima. U tom smislu, naucnici sa instituta nemaju mogucnosti da predstave svoja saznanja siroj javnosti. To jedinog mogu da ucine u formi publikovanja svojih knjiga, ali kako je sada zavladala kriza, i ta mogucnost je dosta tanka. Zbog toga, mnoci naucnici na institutima imaju osecaj da su suvisni i da nikome nisu potrebni. Za pocetak, neka nam drzava dozvoli da drizmo postdiplomske i doktorske studije iz balkanologije, pa da vidimo ko ce imati vise studenata, mi ili fakulteti.
Preporuke:
0
0
10 utorak, 07 april 2009 22:48
Jasna Simonovic
Gdine Svirčević,
Najpre se izvinjavam što sam prethodni komentar oslovila bez “gdine”. Komentatori se retko potpisuju imenom, mahinalno sam ime uzela kao pseudonim...
Hvala što ste mi detaljno odgovorili i dali mnogo informacija o sebi i oblasti koju malo poznajem. Jako mi je drago što ste potvrdili moju pretpostavku da ste zaista naučnik.
Da bi Srbija više uložila u ovu oblast mislim da Srbija, pored istorijskog, treba da ima i komercijalni interes koji se postiže kroz kvalitetan proizvod (vaš rad, knjiga, predavanje) i kroz tržište (prodaja knjige, predavanja, itd). Ta dobit treba da bude pravično podeljena: pojedincu, institutu i državi (kroz porez). Pretpostavljam da vi takve projekte pripremate na institutu i da vam ja ovim tekstom nisam preterano dosadjivala...
Takodje pretpostavljam da ste vi negde podneli detaljno obrazložen zahtev za držanje predavanja na poslediplomskim i doktorskim studijama i da pratite šta se sa tim zahtevom dešava. Mislim da i taj zahtev treba da ima svoju ekonomsku računicu. Vaš cilj, medjutim, ne treba da bude utrka sa fakultetom ko će više studenata imati, već pravo da naučne aspekte prenesete generacijama koje dolaze. U ovom delu mogu da vas veoma razumem. Jednom mi je bilo obećano da ću biti pozvana da studentima na mom fakultetu govorim o svojim dostignućima, ali se to nikada nije obistinilo (zavist, nepostovanje, nemar?). Izborite se za to.
Bicu slobodna, kao dugogodišnji komercijalista, da vam dam predlog da knjige štampate dvojezično kako biste sponzore nalazili i van Srbije. Prezentacija široj javnosti može se ostvariti i internetom, ali još ne znam kako se zaradjuje domenom. Takodje, nauka ne treba da bude sama sebi cilj. Široj javnosti nisu potrebna sva vaša saznanja. Široj javnosti je potrebno da dodje do najvažnijih saznanja.
Moraću vas donekle i razočarati u ovom odgovoru. Naučnik koji ima osećaj da je suvišan i da nikome nije potreban teško da može biti naučnik.
Preporuke:
0
0
11 utorak, 07 april 2009 23:02
Branko Pavlović
Sintagmu "naučni radnik" korisitm da bih potrctao visinu plata, inače je verovatno još preciznije od "naučnik" reći "istraživač".
Kada pravim parelelu između 700.000 evra i 11 miliona ja i kažem da je sve to šteta prouzrokovana radom izvršne vlasti. Samo je čudno da se o 11 miliona piše i priča u medijima nemerljivo manje, a trebalo bi makar 15 puta više nego o 700.000 evra( 900.000 dolara). Za 11 miliona niko ne odgovara i to je apsolutno nedopustivo. Ako se mirimo sa takvim stvarima, onda gubimo pravo da se žalimo na bilo šta drugo.

Posredno je pokrenuto pitanje plata naših sudija. Plate su male. U rasponu od 80 do 90 hiljada dinara, za 95% sudija. Neprimereno velike plate imaju samo sudije Vrhovnog suda Srbije i sudije Okružnog suda u Beogradu koje rade u Specijalnom odeljenju ( između 150 i 250 hiljada dinara). Uvek treba imati u vidu da sudija ne može da se bavi bilo kakvim dopunskim poslom. Odatle sledi da je primerena plata za sudije iznos koji je dovoljan da podmiri potrebe četvoročlane porodice tako da ona ne oskudeva.
Pitanje nestručnog ili nesavesnog rada sudija ne rešava se malim platama, a naročito ne nezakonitim zakidanjem tih plata od strane izvršne vlasti. Naravno da treba da se radi na reformi sudstva, ali to pre svega znači da se sudstvo zaštiti od uticaja izvršne vlasti, a nikako da se blagonaklono gleda na ovakvo postupanje izvršne vlasti. Kakvo god da je, sudstvo je poslednja linija odbrane prava građana i demokratije. Svako ko drži do modernizacije Srbije morao bi da kod sebe razvija naročitu osetljivost na svako sistemsko ugrožavanje nezavisnosti sudstva.
Preporuke:
0
0
12 sreda, 08 april 2009 01:50
Miroslav Svircevic, trenutno u Londonu
G-djo Simonovic,

odmah da Vam kazem: moja doktorska disertacija "Lokalna samouprava u Srbiji i Bugarskoj 1878-1914" bi trebalo da bude objavljena na srpskom i engleskom jeziku. Jos u decembru mesecu "Slubzeni glasnik" je u saradnji s mojim institutom konkurisao kod Ministarstva za nauku i tehnoloski razvoj za sredstva kako bi moja knjiga konacno ugledala svetlost dana. Jos uvek neam odgovora. S druge strane, dok sam raio kao intern u Cato institutu stupio sam u kontakt s izdavackom kucom "Eastern European Monographs", koja je izrazila zelju da o svom trosku objavi moju disertaciju. Jedina moja obaveza je da im dostavim tekst, preveden na engleski jezik. Posto je to skup poduhvat, nastojao sam da pronadjem donatore. Do sada sam uspeo da prikupim tek toliko da se prevedu Uvod i prvo poglavlje. No, ucinicu sve da ovaj poduhvat uspe. Bez obzira na to, zao mi je sto drzava nije zainteresovana za ovakve projekte premda su oni pd izuzetnog nacionalnog znacaja. Drzavu bas briga za to sto ugledna americka izdavacka kuca zeli o svom trosku da objavi knjigu jednog njenog drzavljanina. E pa zato smo tu gde smo.
Preporuke:
0
0
13 sreda, 08 april 2009 08:33
Jasna Simonovic
G Pavlovic,

Vi ste u pravu kada kažete da je čudno da se o 11 miliona uopšte ne piše, ali niste u pravu kada štetu poredite samo materijalno finansijski. Pa tako ni podvlacenje paralele ne može biti samo matematički. Eto, posle vašeg članka i o ovoj šteti se piše. Zašto ne reaguje tužilaštvo? (Nema dovoljno visoku platu?!!!). Niko od vaših komentatora nije odobravao nezakonito skidanje plata od strana izvršne vlasti, niti blagonaklono gledao na taj postupak, pa tako ni ja. Niste shvatili.

Da , pitanje nestručnog ili nesavesnog rada sudija ne rešava se malim platama, u pravu ste. ONO SE REŠAVA “NEPLATAMA”. Uzasnuta sam što 95% sudija ima 80 do 90 hiljada dinara platu! Pa to je tako mnogo za njihov nerad. (Uzgred, zašto polazite od toga da izdržavaju četvoročlanu porodicu, nije mesto zaposlenja socijalna ustanova!)...

Ne, reforma sudstva ne znači da se sudstvo prvo zaštiti od uticaja izvršne vlasti. Reforma sudstva znači da se sudstvo prvo zaštiti od sebe samog. Ponovo niste u pravu. Naše sudstvo ni pod razno ne brani pravo gradjana i demokratije. Ono brani pravo svoje lenjosti, korumpiranosti, neznanja itd. ONO NIJE SUDSTVO! U njemu se štancuju tuđa vlasništva kao svoja, u njemu se osudjuju ljudi na pravdi Boga, u njemu se razvlače procesi dok ne “skapaš”!)...

p.s. Nemojte lično shvatati opasku u vezi korišćenja reči “radnik” (uz svo uvažavanje radnika, da me neko pogrešno ne shvati!). To se odnosilo na naše samoupravno nasledje gde su “babe i žabe” bile izjednačene na svakom mogućem nivou. Toga treba da se zajedno oslobodimo. Evo, počnite vi prvi. Uvedite nove termine koji odgovaraju trenutku...
Preporuke:
0
0
14 sreda, 08 april 2009 09:52
uzgred
Pa, ljudi, nemojte tako, "Evropa nema alternativu"!
Preporuke:
0
0
15 sreda, 08 april 2009 17:30
Jasna Simonovic
Gdine Svirčević,

Potpuno vas razumem. Trnovit je put do uspeha (ali I sladak, morate priznati!). Vi ste vec dosta postigli. Jasno je da vas projekat radite na dva koloseka. Jedan je preko instituta, “Sluzbenog glasnika” i Ministarstva, a drugi preko vas lično i “Eastern European monographs”. Mozda bi vaše rešenje bilo da nekako spojite ta dva puta, na pr. zamolite Eastern Eur. Monographs da objavi dvojezično izdanje, a Ministarstvo da plati samo prevod knjige na engleski jezik. Takodje mislim da komercijalni interes, bez obzira na nacionalni koji stalno potencirate, moraju imati svi u lancu...Bilo da eventualnu dobit od prodaje vi donesete ovoj državi, ili da Sluzbeni glasnik traži od EEM pravo prodaje knjige na nekim tržištima.
Da, mogli bismo osnovati klub onih koji s pravom mogu reci “Državu je baš briga” ....(Lično mogu napisati citav spisak i za YU i za SER šta sve “državu” nije bilo briga, sa imenom i prezimenom, datumom, postupkom...Nije ih bilo briga ni kada je doneta odluka da se otvori prva firma najvećeg belgijskog koncerna u Beogradu, na primer....Nije ih bilo briga ni kada je konsalting kuca donela odluku da “zakon SFRJ ne postoji”, na primer!...Nije ih bilo briga ni kada je osnovano ministarstvo za zdravlje na Kosovu, na primer, itd. )...

Da ugledna američka izdavačka kuća želi da objavi knjigu jednog našeg državljanina, evo mene je briga. Ne znam da li sam vam nečim pomogla, ali ako budete držali svoje predavanje, molim vas nekako me pozovite...Nema biljke bez korena i korenčića, a kamoli čoveka!

p.s. Nazalost ne prevodim istoriju na engleski jezik inače bih vam rado to uradila besplatno, trenutno imam vremena. Meni je nedavno sarajevska izdavacka kuca “ukrala” prevod knjige uglednog državljanina SAD, pa sad pokusavam da nadoknadim štetu. Ali njih je to takodje baš briga. Ako uspem da nadoknadim štetu, rado ću vam pomoći da platite prevod vaše knjige. Trenutno nisam u mogućnosti.
Preporuke:
0
0
16 sreda, 08 april 2009 18:52
Jasna Simonovic
G Pavlovic,

Na osnovu cega ste konstatovali da je bilo nezakonito da se ne isplati deo plata sudijama,a da se ministrima povecaju plate? Da li samo presudom Ustavnog suda ili imate i svoje provereno misljenje? Cudi me da je g Kostunici, kao legalisti, to promaklo...Baš me čudi, rado bih ga čula kako se to desilo...

Dalje me cudi kojom su brzinom uradjene tužbe i donete presude, od 2005 do 2006. Ginisov rekord! Ja na primer vodim slican spor devet godina...Te vestaci, te racunice, te nenolasci suprotne strane, te vremeplov zakona o radu...Sudijama, kakvi god bili, sve je Ustavnim sudom dato...
Preporuke:
0
0
17 sreda, 08 april 2009 23:17
Miroslav Svircevi, trenutno u Londonu
G-djo Simonovic,

drago mi je sto mi dajete moralnu podrsku. I to coveku mnogo znaci. Narocito u sredini koja ne haje mnogo za kulturnim naucnim vrednostima. Pa ipak, nadam se da cu uspeti nekako da ostvarim zacrtane ciljve. Vama, u svakom slucaju, najlepse hvala.
Preporuke:
0
0
18 četvrtak, 09 april 2009 10:28
Branko Pavlović
Bojim se da ćemo za komentar g. Koštunice ostati uskraćeni. Morao bi da kaže "Da ,mnogo sam pogrešio", a on, kao što ste verovatno primetili, do sada nije uočio bilo kakvu grešku kod sebe.
Pravno je ceo slučaj potpuno nesporan. Ne samo da je Vlada postupila nezakonito, nego i protivustavno. Dužina trajanja procesa je i u ovim slučajevima neprimereno duga. Ovo su parnice u kojima se ne raspravlja o osnovu, što je uvek najteže pitanje (nije sporno da je država dužna), već samo o visini. A i to se utvrđuje veoma jednostavnim veštačenjem. I pored toga, između nanošenja štete i njene nadoknade je prosečno prolazilo dve godine ( u mom tekstu stoji da su presude počele da pristižu, a tek potom sledi žalbeni postupak, pa proces izvršenja).
Ono što je važno da bude jasno, to je da su svojim postupanjem političari nama građanima naneli štetu, uzeli nam pare, u iznosu od 11 miliona evra.Svako može da mrzi koga god hoće, pa naravno i sudije, ali ne bi smeo da bude ravnodušan na to da se njemu uzimaju bilo kakve pare, a naročito ne milionski iznosi u evrima. Drugim rečima, čak iako vam je drago što su sudije zakinute za svoje plate, moralo bi da vam bude nedrago što ste vi dodatno zakinuti za veći iznos nego sudije.
Preporuke:
0
0
19 četvrtak, 09 april 2009 17:23
Zocha
Svako treba da bude placen i dobije svoju platu.I slazem se da su ti sudski postupci finansijski udar za zemlju. Ali,u potpunosti se slazem i sa Jasnom Simonovic, posebno u svemu o cemu govori o sudstvu. To je bolna, prebolna tema. Ima sudija koje rade kako treba, ali sveukupno stanje u sudstvu je kriticno. Samo bih se nadovezao na prosli clanak g. Pavlovica naslovljen 'Ja, Boris'. 'Ja, Boris, resicu problem naseg sporog, nepostenog i korumpiranog sudstva...' Kada na vrbi rodi grozdje!
Preporuke:
0
0
20 četvrtak, 09 april 2009 17:31
Jasna Simonovic
G Pavlovic,

Ne svidja mi se vaša rečenica "Svako može da mrzi koga god hoće, pa naravno i sudije"...Najlakše je utopiti neshvatanje pod reč "mržnja"...

Lično želim sudijama dobro, a to je da ne nanose nikome zlo, da ne rade posao koji ne znaju, da vrate svoje diplome ako ih nisu zaslužili, da ne ostavljaju greh na svojim potomcima...Nažalost već ih je mnogo regrutovano, ako ne za odgovornost, kaznu, penziju, onda za ...greh!

Naprotiv! Samo onaj ko nekoga mrzi ostavlja ga da čini zlo....Vi to treba da razumete kao čovek ambiciozan da ovom društvu pomogne...
Preporuke:
0
0
21 četvrtak, 09 april 2009 21:29
Jasna Simonovic
Zocha

Drago mi je što ste me razumeli. Ja sam za to da sudija ima ne 80-90000 platu, vec i 5000 eura platu ako je dostojan svoje struke i obavljenog posla. Jer ako on obavi posao kako treba, svaki slucaj ce doneti dobrobit i pojedincu i zemlji. Uostalom to ste lepo citirali iz članka 'Ja, Boris'. 'Ja, Boris, resicu problem naseg sporog, nepostenog i korumpiranog sudstva...'...Hajde da pomognemo Borisu!
Preporuke:
0
0
22 subota, 11 april 2009 00:15
Zocha
@Jasna Simonovic

Postovana Jasna,

Vase reci su nosene zastrasujucom snagom, a takvu snagu ima samo ISTINA: " Lično želim sudijama dobro, a to je da ne nanose nikome zlo, da ne rade posao koji ne znaju, da vrate svoje diplome ako ih nisu zaslužili, da ne ostavljaju greh na svojim potomcima...Nažalost već ih je mnogo regrutovano, ako ne za odgovornost, kaznu, penziju, onda za ...greh!"

Mislim da je snaga tih reci jedino sto moze pomoci Borisu.

Ali Vas molim da pojasnite Vase reci iz treceg pasusa navedenog komentara gde kazete: " Samo onaj ko nekoga mrzi ostavlja ga da čini zlo."

Svako postovanje.
Preporuke:
0
0
23 subota, 11 april 2009 17:53
Jasna Simonovic
Postovani ili poštovana Zocha,

Hvala za sve što ste napisali...Volela bih da snaga ISTINE pomogne Srbiji, a na dobrobit svih...

Evo pojašnjenja rečenice " Samo onaj ko nekoga mrzi ostavlja ga da čini zlo.":
Reč “mrzi” trebalo je da stoji pod navodnicama (moja greška), ali mislim da i bez navodnica odražava smisao...
Mislim da samo onaj ko ne želi nekome dobro, svesno ili podsvesno mu neće ukazati na njegove loše postupke, dela, itd. Često se zavaravamo da je dovoljno da nekome želiš dobro, a istovremeno ne činiš ništa dalje da mu ukažeš na sve loše što čini...Tako naš “štićenik” zapada sve više u zlo...Ili, kakva je to samodovoljna ljubav, a rezultat je nečija propast, bilo profesionalna, privatna, zdravstvena, koju smo mogli pokušati da sprečimo?!...Na pr.: Ako ostavimo nekog advokata koji je loše činio da dalje radi kako ne treba, mi njemu činimo zlo, jer će on sve dalje upadati u loše postupke. Ako ga prijavimo Komori, mi njemu činimo dobro, jer ćemo ga sačuvati od sebe samog pre svega... Uostalom, kada je Hrist rekao “Oprostite im, ne znaju šta čine”, On nije rekao “Nemojte da im ukažete na ono što loše čine” ili “Nemojte da ih naučite kako treba da čine!”...Tu su vrata otvorena za naše “autorstvo” u Istini koja “Biblijski hleb” spušta na “običan hleb”, uslovno rečeno...

Znate li da u Beogradu retko ko zna da napravi dobar kapućino...Tako sam danas, razgovarajući sa prijateljicom u jednom kaficu, prelila gomilu penastog šlaga iz svoje šolje sa kafom na tacnicu. Tada nam je prišao jedan dečak i upitao me da li može da to pojede...Dala sam mu kesicu šećera da pospe odozgo, a on je malom plastičnom kašišicom dohvatio dva-tri puta, a zatim polizao tanjiric...Rekao je: HVALA...(Bilo mi je žao što umesto mene za stolom nije sedela Andjelina Džoli) ...

Da, koliko god neskromno zvučalo, drago mi je što ste u mojoj rečenici osetili snagu koja može pomoći Borisu...
Samo da Boris počne da čita NSPM...
Preporuke:
0
0
24 subota, 11 april 2009 19:40
Zocha
@Jasna Simonovic

Hvala na objasnjenju Jasna, sada je potpuno jasno. Ne brinite, cita on NSPM, ako ne on, onda neko od njegovih savetnika sigurno. A sto se kapucina u BG tice, mozda ipak ima neko mesto gde je OK? U svakom slucaju delujete kao mudra osoba.
Preporuke:
0
0
25 nedelja, 12 april 2009 20:22
Jasna Simonovic
Veceras je predsednica sudija Srbije na jednom vecernjem kanalu izjavila kako naše tužilaštvo prosledjuje slučajeve na sudjenje i više se ne interesuje za njih: "ako gledamo američke TV serije, tamo tužilaštvo prati svoje slučajeve do kraja" želeći da kaže da slučajevi koje tužilaštvo odredi za procesuiranje su već odlučeni!... valjda!...
Ne znam kako je američko tužilaštvo van TV serija, ali znam da naše tužilaštvo treba još dugo sebe da optužuje, pre nego bude u stanju da se bavi tužilaštvom...bar iz mog iskustva!
Na pr. pitanje stranih predstavništava i generalnih zastupstava...

Večeras je predsednica Društva Srbije takodje izjavila kako se povećao broj ljudi po zatvorima sa nekih 6 na 10 hiljada, želeći da kaže kako su sudije zaista radile!...valjda!

Smatram da se kvalitet rada sudija ne vrednuje brojem uhapšenih ljudi u rekordnom roku...
Smatram da učinak u broju uhapšenih ljudi služi na sramotu, a ne na čast sudstva...Mnogi zatvorenici ne bi bilo tamo da je na vreme neko drugi, važniji, bio uhapšen, da je na vreme neka institucija sprečila nelegalan posao, neka inspekcija uradila svoj posao, da je na vreme neki sudija uradio svoj posao...Na pr. piraterija koja je odvela mnoge mlade ljude kasnije u zatvor...

Izvinjavam se predsednici što nisam zapamtila ime...
Preporuke:
0
0
26 ponedeljak, 13 april 2009 11:10
Vanja
Izvinite Pavloviću ali Koštunici verujem mnogo više nego vama. Vlada je postupila u skladu sa zakonom a "sudije" su zloupotrebile svoj položaj i same sebi dodelile obeštećenje. Da je ova država iole normalna sve te sudije bi dobile otkaz.

Glavni uzrok kriminala i bezakonja u ovoj državi su upravo sudije koje ne prezaju da udare i na izvršnu vlast. Plate su im ogromne - učinak nikakav. Šteta koju država trpi svake godine zbog korumpiranih sudija se meri milijardama evra.
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner